مقالات عکاسی

لیست بهترین آموزشگاه ها و دوره های عکاسی و فتوشاپ در شیراز

بهترین آموزشگاه ها و دوره های عکاسی و فتوشاپ در شیراز

 

در این مقاله به معرفی  لیست بهترین آموزشگاه ها و دوره های عکاسی و فتوشاپ در شیراز خواهیم پرداخت.پیش از پرداختن به آموزشگاه عکاسی شیراز شمه ای از تاریخچه عکاسی بیان خواهیم کرد.

تاریخچه عکاسی، روش ثبت تصویر یک شی از طریق اثر نور، یا تشعشعات مرتبط، بر روی یک ماده حساس به نور. این کلمه که از عکس های یونانی (“نور”) و گرافین (“نقاشی”) گرفته شده است، برای اولین بار در دهه ۱۸۳۰ استفاده شد.

 جنبه های تاریخی و زیبایی شناختی عکاسی

عکاسی به عنوان وسیله ای برای ارتباط و بیان بصری قابلیت های زیبایی شناختی متمایز دارد. برای درک آنها، ابتدا باید ویژگی های خود فرآیند را درک کرد.

یکی از مهمترین ویژگی ها بی واسطه بودن است.

معمولا، اما نه لزوما، تصویری که ثبت می شود توسط یک لنز در دوربین تشکیل می شود. با قرار گرفتن در معرض نور تشکیل‌دهنده تصویر، ماده حساس در ساختار خود دچار تغییراتی می‌شود، یک تصویر نهفته (اما معکوس) که معمولاً نگاتیو نامیده می‌شود تشکیل می‌شود و تصویر با رشد و با تثبیت با تیوسولفات سدیم قابل مشاهده و دائمی می‌شود. ” با مواد مدرن، پردازش ممکن است بلافاصله انجام شود یا ممکن است هفته ها یا ماه ها به تعویق بیفتد.

عناصر اساسی تصویر معمولاً بلافاصله در زمان نوردهی مشخص می شوند.

این ویژگی منحصر به فرد در عکاسی است و آن را از سایر روش های ساخت تصویر متمایز می کند.

ضبط به ظاهر خودکار یک تصویر توسط عکاسی، به فرآیند حس اصالتی داده است که با هیچ تکنیک تصویرسازی دیگری مشترک نیست. در اذهان عمومی، عکس از چنان دقت ظاهری برخوردار است که ضرب المثل «دوربین دروغ نمی‌گوید» به کلیشه‌ای پذیرفته شده، اگر اشتباه باشد، تبدیل شده است.

این درک از عینیت مفروض عکاسی بر ارزیابی نقش آن در هنر غالب شده است.

در اوایل تاریخ، عکاسی به دلیل وابستگی به فناوری، گاهی به عنوان یک هنر مکانیکی تحقیر می شد. با این حال، در حقیقت، عکاسی فرآیند خودکاری نیست که با استفاده از دوربین به کار رود.

اگرچه دوربین معمولاً عکاس را به تصویر کشیدن اشیاء موجود به جای نماهای تخیلی یا تفسیری محدود می کند، عکاس ماهر می تواند خلاقیت را وارد فرآیند بازتولید مکانیکی کند. تصویر را می توان با لنزها و فیلترهای مختلف تغییر داد.

نوع مواد حساسی که برای ضبط تصویر استفاده می شود، کنترل بیشتری است و کنتراست بین هایلایت و سایه را می توان با تغییرات در توسعه تغییر داد. در چاپ نگاتیو، عکاس حق انتخاب گسترده ای در سطح فیزیکی کاغذ، کنتراست تونال و رنگ تصویر دارد. عکاس همچنین ممکن است یک صحنه کاملا مصنوعی برای عکاسی تنظیم کند.

البته مهمترین کنترل، دید عکاس خلاق است. او نقطه دید و لحظه دقیق قرار گرفتن را انتخاب می کند. عکاس کیفیت های اساسی سوژه را درک می کند و آن را بر اساس قضاوت، سلیقه و درگیری خود تفسیر می کند.

یک عکس موثر می تواند اطلاعاتی در مورد بشریت و طبیعت منتشر کند، جهان مرئی را ثبت کند و دانش و درک انسان را گسترش دهد. به همه این دلایل، عکاسی به درستی مهمترین اختراع از زمان چاپخانه نامیده شده است.

اختراع رسانه

                                              Illustration principle camera obscura 1671

پیشینیان

پیشرو دوربین، دوربین تاریک بود، یک اتاق یا اتاق تاریک با یک سوراخ (بعداً عدسی) در یک دیوار، که از طریق آن تصاویر اشیاء خارج از اتاق بر روی دیوار مقابل پخش می شد.

این اصل احتمالاً برای چینی ها و یونانیان باستان مانند ارسطو بیش از ۲۰۰۰ سال پیش شناخته شده بود. در اواخر قرن شانزدهم، دانشمند و نویسنده ایتالیایی، جیامباتیستا دلا پورتا، استفاده از دوربین تاریک با لنز را به طور مفصل نشان داد و توصیف کرد.

در حالی که هنرمندان در قرون بعدی معمولاً از تغییرات در دوربین تاریک برای ایجاد تصاویری که می‌توانستند ردیابی کنند، استفاده می‌کردند، نتایج حاصل از این دستگاه‌ها به مهارت‌های نقاشی هنرمند بستگی داشت، و بنابراین دانشمندان به جستجوی روشی برای بازتولید تصاویر کاملاً مکانیکی ادامه دادند.

در سال ۱۷۲۷ پروفسور آلمانی آناتومی یوهان هاینریش شولتز ثابت کرد که تیره شدن نمک های نقره، پدیده ای که از قرن شانزدهم و احتمالاً قبل از آن شناخته شده بود، ناشی از نور است و نه گرما.

او این واقعیت را با استفاده از نور خورشید برای ثبت کلمات روی نمک ها نشان داد، اما هیچ تلاشی برای حفظ دائمی تصاویر نکرد. کشف او در ترکیب با دوربین تاریک، فناوری اولیه لازم برای عکاسی را فراهم کرد.

با این حال، تا اوایل قرن ۱۹ بود که عکاسی واقعاً به وجود آمد.

 

Migrant Mother photograph Nipomo California Dorothea Lange 1936
Dorothea Lange: مادر مهاجر، نیپومو، کالیفرنیا مادر مهاجر، نیپومو، کالیفرنیا، عکس دوروتیا لانگ، 1936; در کتابخانه کنگره، واشنگتن دی سی.

دیدگاه های اولیه از پتانسیل رسانه

توانایی قابل توجه عکاسی برای ثبت جزئیات به ظاهر پایان ناپذیر، بارها و بارها شگفت زده شد.

با این حال، از همان ابتدا، عکاسی، اغلب به شکل نامطلوبی با نقاشی و طراحی مقایسه می شد، عمدتاً به این دلیل که استانداردهای دیگری برای ساخت تصویر وجود نداشت.

بسیاری از ناتوانی اولین فرآیندها در ثبت رنگ ها و سختی مقیاس تون ناامید شدند. منتقدان همچنین خاطرنشان کردند که اشیاء متحرک به دلیل طولانی بودن زمان مورد نیاز برای نوردهی، ثبت نشده یا تار و نامشخص نشان داده می‌شوند.

با وجود این کمبودها، بسیاری تکنیک عکاسی را میانبری برای هنر می دانستند. دیگر نیازی به گذراندن سالها در مدرسه هنر برای طراحی از مجسمه سازی و زندگی، تسلط بر قوانین پرسپکتیو خطی و کیاروسکورو نبود.

برخی دیگر این تحقق ها را تهدیدآمیز می دانستند.

به عنوان مثال، نقاش آکادمیک پل دلاروش پس از مشاهده اولین فرآیند داگرئوتیپ، اعلام کرد: «از امروز، نقاشی مرده است». اگرچه او بعداً متوجه شد که این اختراع واقعاً می‌تواند به هنرمندان کمک کند، واکنش اولیه دلاروش نشان‌دهنده واکنش بسیاری از هم‌عصرانش بود.

چنین هنرمندانی در ابتدا از آنچه داگر در یک برگه گسترده در سال ۱۸۳۸ به رخ کشید، می ترسیدند: “با این تکنیک، بدون هیچ دانشی از شیمی یا فیزیک، می توان در چند دقیقه دقیق ترین نماها را ایجاد کرد.”

قرن بیست و یکم: عصر دیجیتال

تبدیل عکاسی از یک رسانه آنالوگ متکی بر امولسیون های حساس به نور به روش شیمیایی با استفاده از فناوری های دیجیتال برای ضبط و ذخیره سازی تصویر در اواخر دهه 1980 با معرفی اولین دوربین های دیجیتال استفاده شده و در سال 1990 اولین نسخه Adobe Photoshop آغاز شد.

برنامه ای برای تنظیم و دستکاری فایل های تصویر دیجیتال.

این برنامه که به عنوان توسعه اتاق تاریک معمولی تصور می شد، بسیاری از ابزارهای سنتی عکاسی فیلم سیاه و سفید را به کار گرفت، اما به عکاسان اجازه داد حتی فراتر از اینها بروند.

بیشتر بخوانید
لیست بهترین آموزشگاه ها و دوره های عکاسی و فتوشاپ در سنندج

با دادن توانایی به عکاسان برای تغییر آسان ساختار یک تصویر، و حتی محتوای آن، فرضیات دیرینه در مورد صحت عکاسی یا “ارزش حقیقت” مستند را زیر سوال برد.

به نظر برخی از افکار، ماهیت رسانه را تغییر داد.

تاثیر کامل عکاسی دیجیتال تا دهه اول قرن جدید احساس نشد.

حتی در اواخر سال ۲۰۰۱، رویدادهای خبری – مهمتر از همه، حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر در شهر نیویورک و واشنگتن دی سی – عمدتاً با دوربین های فیلمبرداری تصویربرداری می شدند. اما از آنجایی که تصاویر دیجیتالی می‌توانستند بسیار سریع‌تر منتقل و ویرایش شوند، تا پایان دهه تقریباً همه روزنامه‌ها و مجلات به فرآیند گردش کار دیجیتالی تبدیل شده بودند و عکاسان آنها از دوربین‌های دیجیتال طراحی شده برای حرفه‌ای‌ها استفاده می‌کردند.

جنبه تجاوزکارانه عکاسی دیجیتال حتی قبل از پذیرش گسترده آن آشکار بود، همانطور که در سال ۱۹۸۲ مجله نشنال جئوگرافیک تصویر تغییر یافته ای از اهرام مصر را منتشر کرد.

از آنجایی که جلد مجله به تصویری عمودی نیاز داشت، ویراستاران از نرم‌افزار رایانه‌ای اولیه برای نزدیک‌تر کردن اهرام از آنچه در عکس اصلی فیلم دیده می‌شد استفاده کردند.

دستکاری واقعیت بصری برای افزایش تأثیر بصری قبل از رایانه ها به قرن نوزدهم، به ویژه در طول جنگ کریمه و جنگ داخلی آمریکا، گسترش یافت، اما موجی از حوادث تغییر دیجیتالی عکس های خبری در دهه اول قرن بیست و یکم غوغا به پا کرد.

و منجر به ایجاد کدهای اخلاقی روزنامه نگاری با هدف تنظیم تغییر تصاویر دیجیتال شد.

پس از اینکه مشخص شد عکس های منتشر شده آنها به صورت دیجیتالی شده است، چندین عکاس خبرنگار شغل خود را از دست دادند.

 

Barack Michelle Obama daughters Sasha photograph Green 2009
باراک و میشل اوباما به همراه دخترانشان، ساشا (سمت چپ) و مالیا، در اتاق سبز کاخ سفید، واشنگتن دی سی، ۲۰۰۹. عکس آنی

در حالی که عکاسان و مستندسازان با احتیاط به آنچه که تصویربرداری دیجیتال نامیده می شود واکنش نشان دادند، سایر انواع عکاسان عموماً مشتاق امکانات آن بودند.

بسیاری از هنرمندانی که از عکاسی به‌عنوان رسانه خود استفاده می‌کنند، رویکردهای خلاقانه‌ای را توسعه دادند که از تغییرپذیری یکپارچه تصاویر دیجیتالی تغییر یافته بهره بردند، تاریخ طولانی‌ای از کولاژ عکاسی، چاپ دوتایی و دیگر اشکال دستکاری پیش دیجیتالی را گسترش دادند.

از جمله پذیرندگان اولیه، عزیز + کوچر (آنتونی عزیز و سامی کوچر)، آندریاس گورسکی و لورتا لوکس بودند که همگی محدودیت‌های باورپذیری در مورد یک تصویر عکاسی را گسترش دادند. تغییر دیجیتال همچنین بر حوزه مد و سلبریتی تأثیر گذاشت، زیرا عکاسانی مانند Inez van Lamsweerde و Vinoodh Matadin (با هم به عنوان Inez & Vinoodh کار می کنند) ظاهر مدل ها و ستاره های سینما را بازسازی کردند.

مجلات شروع به ارسال مرتب عکس های روی جلد خود به روتوشگرهای دیجیتال کردند تا لکه ها را از بین ببرند و دور کمر مدل هایشان را به حداقل برسانند.

مسلماً عمیق‌ترین تأثیر عکاسی دیجیتال، گسترش عکس‌برداری و اشتراک‌گذاری عکس بود. با شروع سال 2007، سالی که اپل اولین آیفون خود را معرفی کرد، به اصطلاح گوشی های هوشمند در همه جا حضور پیدا کردند، مانند برنامه های اشتراک گذاری تصویر مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام که کاربران را قادر می سازد در عرض چند ثانیه تصاویر را از تلفن به اینترنت آپلود کنند.

یکی از نتایج یک آرشیو تقریبا غیرقابل درک از تصاویر رویدادهای دنیوی و مکان‌های روزمره بود، یک نقشه مجازی از جهان که معادل تجاری خود را در Google Earth پیدا می‌کند، که هم نماهای ماهواره‌ای و هم Google Street View را در بر می‌گیرد، مجموعه‌ای از تصاویر سطح زمین از سکونت انسان.

در همان زمان، کاربردهای تجاری، دولتی و نظامی از عکاسی گسترش یافت و شامل نظارت ۲۴ ساعته بر مکان‌های عمومی و مشاغل، هدف‌گیری از راه دور حملات موشکی پهپاد، پایگاه داده‌های اثر انگشت دیجیتال، پرتره‌های روی کارت‌های شناسایی، و توسعه چهره -نرم افزار شناسایی برای کمک به شناسایی مجرمان و تروریست ها.

در نتیجه بحث ها در مورد تأثیر دوربین بر آزادی های مدنی تشدید شد.

عکاسان به روش های مختلف به حضور همه جانبه عکاسی دیجیتال واکنش نشان دادند. برخی – مانند چاک کلوز، سالی مان، دبورا لوستر و جری اسپانولی – به فرآیندهای عکاسی قرن نوزدهم بازگشتند، داگرئوتایپ می‌ساختند یا با صفحات کلودیون مرطوب کار می‌کردند، یا – مانند کریس مک‌کاو و آلیسون روسیتر- به چاپ روی آن‌ها روی آوردند.

کاغذ بزرگ کننده قدیمی از اواسط قرن بیستم.

کتاب‌های عکاسی، که پیش‌بینی می‌شد با تصاویر آنلاین به‌راحتی قابل مشاهده منسوخ شوند، محبوبیت دوباره‌ای را تجربه کردند، نه تنها به این دلیل که چاپ دیجیتال هزینه‌های انتشار را کاهش داد، بلکه به این دلیل که کتاب‌ها به عکاسان اجازه می‌دادند توالی روایت و زمینه‌ای را که تصاویرشان در آن دیده می‌شود کنترل کنند.

دیگران فرصت را غنیمت شمردند تا به طور انتقادی در مورد محیط تصویر جدیدی که در آن زندگی می کردند فکر کنند. به عنوان مثال، ترور پاگلن از مسیرهای نوری ماهواره های جاسوسی در هنگام عبور از آسمان شب عکس گرفت. علاوه بر این، همگرایی عکس‌های دیجیتال ثابت و تصاویر ویدئویی متحرک و محبوبیت ابزارهای طراحی وب که امکان انیمیشن، کنترل حرکت و ویرایش صدا را فراهم می‌کرد، عرصه خلاقانه‌ای را ایجاد کرد که در آن عکاسی تنها ابزاری در تولید تجربیات چند رسانه‌ای بود.

در قرن بیست و یکم، عکاسی هم در دنیای هنر معاصر و هم در دنیای ارتباطات دیجیتال آنلاین جذب شد و هویت سابقاً متمایز آن را محو کرد، اما اهمیت آن را به‌عنوان یک رسانه بصری بسیار افزایش داد.

ثبت آن لحظه خاص… شات رویایی هر عکاس، درست است؟ اما بدون شک این یک مهارت است. آموزش با کیفیت در زمینه عکاسی یک امر ضروری است، زیرا ممکن است فقط آن یک لحظه را برای ثبت لحظه بسیار مهم به دست آورید… بهتر است بدانید چه کاری انجام می دهید.

اگر در مورد عکاسی به عنوان یک حرفه جدی هستید، شاید برای شما جالب باشد که چه نوع آموزش در دسترس شماست.

تمرکز بر عکاسی ممکن است علاقه شما را در دوران کودکی برانگیخته باشد.

چیزی که زمانی فرآیندی بود، مانند تولید یک رول فیلم، با فناوری تلفن های هوشمندی که امروزه همه ما در جیب خود حمل می کنیم، آسان تر از همیشه است… ما فقط عکس می گیریم و به تجارت خود ادامه می دهیم.

اما برای یک عکاس واقعی، فقط یک عکس معمولی از گوشی برای صفحه اینستاگرام ما کافی نیست.

یک عکاس واقعی به نوعی خلاق است.

آنها اغلب از سوژه خود در حالی که نور، زوایای دوربین و فضای مناسب را آزمایش می کنند، عکس می گیرند.

بیشتر بخوانید
لیست بهترین آموزشگاه ها و دوره های عکاسی و فتوشاپ در بوشهر

همه چیزهایی که کاربر معمولی دوربین گوشی های هوشمند به آنها فکر نمی کند. یک عکاس واقعی در حرفه خود مهارت دارد و زندگی می کند تا عکس درست را بگیرد!

آیا یک عکاس خوب خواهید شد؟

بدون شک همه نمی توانند یک عکاس باشند.

اول از همه، شما باید علاقه واقعی به رشته عکاسی داشته باشید.

از آنجایی که بیشتر به یک عکس نگاه می کنند و فکر می کنند خوب یا زیبا است… عکاسان به چیزی که عکس با آنها ارتباط می دهد متمرکز هستند.

آنها روی تدارکات تمرکز می کنند و این که شلیک چه احساسی را در دیگران ایجاد می کند.

ناگفته نماند که یک عکاس باید در مورد کاری که انجام می دهد آگاهی داشته باشد.

در برخی موارد، شما فقط یک فرصت برای ثبت لحظه دارید، مانند عکس‌های اکشن.

با این حال، بسته به تخصص خود، مانند عکاسی ثابت، می توانید سوژه خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

در هر موردی که برای عکاسی استخدام شده اید، باید خلاق و تخیلی باشید. توانایی هنری یک امر ضروری است!

مگر اینکه مهارت های عکاسی شما محدود به اشیاء بی جان باشد، معمولاً باید به افراد، رویدادهای مهم زندگی آنها و همچنین بهترین راه برای گرفتن آنها علاقه واقعی داشته باشید. مهارت های خدمات به مشتری ضروری است زیرا شما از نزدیک با دیگران برای تعیین چشم انداز آنها و اجرای ایده ها و تخصص خود کار می کنید.

عکاس بودن سازماندهی می خواهد. شما همچنین باید جزئیات گرا باشید. قبل از عکاسی، باید تمام تجهیزاتی را که احتمالاً ممکن است نیاز داشته باشید، و گاهی اوقات نسخه‌های پشتیبان، فقط در صورت خرابی، در دسترس داشته باشید. شما باید یک سیستم قرار ملاقات قابل اعتماد و همچنین یک سیستم مدیریت خوب برای یادداشت ها، پرونده ها و حسابداری داشته باشید.

وقتی صحبت از حسابداری شد، از آنجایی که اکثر عکاسان خوداشتغال هستند، شما باید مدیر دفتر خوبی نیز باشید! برای موفقیت به مهارت های تجاری عالی و همچنین مهارت های کامپیوتری خوب نیاز دارد. کامپیوترها برای ویرایش عکس و نمونه کارها دیجیتال استفاده می شوند. شما مسئول تبلیغات و بازاریابی خدمات خود، برنامه ریزی قرار ملاقات با مشتریان آینده و جستجو در مکان های عکاسی خواهید بود.

آیا یک عکاس بداخلاق می تواند عکس مناسبی بگیرد؟ به هیچ وجه! بدون شک مهارت های بین فردی عالی و توانایی شما در کار با دیگران کلید موفقیت شما خواهد بود. برای گرفتن عکس مورد نظر، اکثر مردم به مهربانی و نگرانی شما واکنش مثبت نشان می دهند و شما آنها را در عکاسی از لحظات ارزشمندی که برای همیشه گرامی خواهند داشت، راهنمایی می کنید!

آیا آموزش رسمی لازم است؟

به طور کلی، بسته به اهداف نهایی شما، تحصیلات رسمی برای عکاس بودن لازم نیست. با این حال، در برخی شرایط، کارفرمایان به گواهی یا مدرک لیسانس نیاز دارند. عکاسان خوداشتغال می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند روزنامه‌نگاری، هنرهای زیبا و یا در زمینه‌های علمی کار کنند.

یکی از عوامل کلیدی در انتخاب رشته عکاسی این است که بدانید چرا می خواهید در رشته عکاسی تحصیل کنید. بسیاری از کالج های برتر عکاسی در شیراز دوره هایی را ارائه می دهند که اهداف شغلی مختلفی را برآورده می کنند. به عنوان مثال، اگر می خواهید مهارت های عکاسی موجود خود را افزایش دهید، پس به یک دوره پیشرفته بروید. اگر هدف شما یادگیری اصول اولیه عکاسی است، پس به یک دوره مبتدی بروید.

در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب رشته عکاسی مناسب از کالج های مختلف عکاسی در شیراز در نظر بگیرید.

 • چه چیزی را مطالعه کنیم؟

قبل از انتخاب رشته، جایگاه خود را مشخص کنید. بهترین کالج های عکاسی در شیراز دوره هایی را در انواع مختلف عکاسی مانند مد، تجاری و غیره ارائه می دهند. اطمینان حاصل کنید که رشد صنعت و چشم انداز شغلی آن رشته را بررسی کرده اید.
همچنین ببینید: قبل از تصمیم گیری در مورد مدرسه عکاسی چه چیزی بپرسید.

 • دوره چه چیزی ارائه خواهد کرد؟

بسیاری از موسسات عکاسی در شیراز همان دوره را به روش های مختلف تدریس می کنند. برای انتخاب سبک دوره مرتبط با علاقه خود، جزئیات دوره را به طور کامل مطالعه کنید. رشته ای را انتخاب کنید که متناسب با سبک مطالعه شما باشد. برخی از دوره ها ممکن است بر توسعه مهارت های اصلی یک عکاس تمرکز کنند یا برخی ممکن است شامل یک جزء تاریخ عکاسی باشند. دوره ای را انتخاب کنید که شما را در معرض تجربه کاری عملی قرار دهد و به شما کمک کند با متخصصان صنعت آشنا شوید. اگر می خواهید به عنوان یک عکاس با برخی از شرکت ها کار کنید، بررسی کنید که آیا دوره ارائه می دهد یا خیر. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران تحصیلی موسسات تماس بگیرید.

 • مدت دوره چقدر است؟

همانطور که علاقه شما مهم است، زمان شما نیز مهم است! بهترین کالج برای عکاسی ممکن است دوره ای را ارائه دهد که تمام علایق شما را برآورده کند، اما مدت دوره ممکن است برای شما خیلی طولانی باشد.

اگر به دنبال یک دوره کوتاه مدت هستید، می توانید یک دیپلم حرفه ای را انتخاب کنید. برای یک دوره طولانی مدت، مدرک لیسانس را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید، همه دوره ها همه گزینه ها را ارائه نمی دهند، برخی ممکن است انعطاف پذیری بیشتری نسبت به بقیه ارائه دهند. به عنوان مثال، کالج های برتر عکاسی ممکن است دوره های آنلاین را ارائه دهند که گزینه مناسبی برای حرفه ای ها باشد.

 • هزینه ها چیست؟

قبل از نهایی کردن دوره، هزینه های دوره را بررسی کنید. در حالی که می‌خواهید دوره‌ای را انتخاب کنید که توسط یک مدرسه عکاسی برتر در شیراز ارائه می‌شود، ممکن است هزینه‌هایی که موسسه دریافت می‌کند از حد بودجه شما عبور کند. بنابراین، قبل از اینکه جستجوی خود را محدود کنید، هزینه های دریافت شده توسط کالج های مختلف عکاسی را مقایسه کنید.

 • آیا دوره معتبر است؟

بررسی اینکه آیا دوره توسط موسسات مربوطه معتبر است یا خیر ضروری است. اعتبار نشان می دهد که این دوره از استانداردهای آموزشی بالایی برخوردار است.

چگونه یک دوره عکاسی می تواند به من کمک کند؟

اگر به عکاسی علاقه دارید و می‌خواهید در این هنر تسلط داشته باشید، می‌توانید منابع زیادی را در اینترنت در قالب کتاب‌های الکترونیکی، وبلاگ‌ها و ویدیوها پیدا کنید. با این حال، شما همچنین می توانید یک دوره حرفه ای را بگذرانید که اگر می خواهید عکاسی را حرفه خود کنید بسیار توصیه می شود. بیایید به برخی از دلایل اصلی این موضوع نگاهی بیندازیم:

 • از بهترین ها بیاموزید

وقتی از یک عکاس کارکشته و حرفه ای یاد می گیرید، آنگاه برخی از پیشرفته ترین و خلاقانه ترین مهارت ها را یاد می گیرید که شاید در کتاب ها و فیلم های آموزشی پیدا نکنید، حداقل به راحتی. همچنین زمانی که شخصی هر حرکت شما را زیر نظر دارد و شما را در منحنی یادگیری راهنمایی می کند، خیلی سریعتر یاد می گیرید.

 • رزومه خود را جذاب جلوه دهید

بسیاری از آژانس های بازاریابی و تبلیغات، ناشران و غیره به دنبال عکاسانی هستند که نوعی آموزش رسمی در این فضا داشته باشند. بنابراین، حتی اگر شما یک عکاس خودآموخته با استعداد هستید، ممکن است برخی از بهترین کنسرت ها را فقط به دلیل عدم رعایت معیارهای واجد شرایط بودن از دست بدهید.

 • با سایر عکاسان آشنا شوید
بیشتر بخوانید
لیست بهترین آموزشگاه های عکاسی در تبریز✔️+ امکان اقساط+ مدرک بین المللی

عکاسان حرفه ای زیادی به خصوص در شیراز وجود ندارند. با این حال، هنگامی که در یک دوره عکاسی ثبت نام می کنید، با برخی از خلاق ترین و پرشورترین افراد آشنا می شوید که به اندازه شما به عکاسی اهمیت می دهند. بنابراین، می توانید شبکه خود را گسترش دهید و از همتایان خود بیاموزید. برخی از این ارتباطات می تواند در حرفه شما نیز کمک کند.

 • کسب دانش جامع

اکثر دوره های عکاسی برای پوشش انواع تکنیک ها و سبک های عکاسی طراحی شده اند. از آنجایی که همه آنها را یاد می گیرید، ماهرتر می شوید و همچنین می تواند به شما کمک کند سبک شخصی خود را پیدا کنید که می تواند شما را از سایر عکاسان متمایز کند.
عکاسی هنر زیبایی است که هر کسی که به آن علاقه دارد می تواند آن را انجام دهد. با این حال، اگر می خواهید آن را با جدیت بیشتری دنبال کنید، مطمئناً یک دوره عکاسی حرفه ای برای شما مفید خواهد بود. موفق باشید!

8th Dec Blog 1024x768 1

در زیر لیست بهترین آموزشگاه ها و دوره های عکاسی و فتوشاپ در شیراز آورده شده است.

 1. آموزشگاه فنان شیراز
 2. موسسه عکاسی رایحه هنرپارس شیراز
 3. موسسه نگاه خلاق پویا شیراز

آموزشگاه عکاسی

۱. آموزشگاه فنان شیراز

دوره های این آموزشگاه با هدف آموزش عکاسی به صورت کاربردی و جذاب در محیطی شاد و صمیمی برگزار می شود.علاوه بر آموزش مهارت عکاسی ، نرم افزارهای مورد نیاز جهت ادیت عکس نیز آموزش داده می شود.

مهمترین آموزش این دوره، آموزش کسب درآمد از طریق عکاسی می باشد.

آیا برای شرکت در دوره های عکاسی، داشتن دوربین عکاسی الزامی می باشد ؟

جهت شرکت در دوره های عکاسی و بدون شک برای تبدیل شدن به یک عکاس حتما نیاز است تا شما یک دوربین عکاسی داشته باشید ، اما در آموزشگاه فنان شرکت کردن شما عزیزان در دوره ها منوط به داشتن قطعی دوربین عکاسی نبوده و در ابتدا شما تنها فقط مباحث تئوری را می آموزید و بعد از گذراندن دوره میتوانید دوربین عکاسی تهیه نمایید . آموزشگاه نیز برای تهیه دوربین عکاسی برای افرادی که توان خرید دوربین را ندارند تدابیری از جمله اجاره روزانه از مراکز معتبر را اندیشیده است

آیا پس از گذراندن دوره عکاسی، امکان ورود به بازار کار وجود دارد ؟

هدف دوره های عکاسی بازار کار می باشد ، یعنی دوره برای بازار کار تدوین شده است و نحوه جذب شدن به بازار کار نیز در حین تدریس دوره به هنرجویان عزیز آموزش داده خواهد شد . گاها اتفاق افتاده بنا به درخواست خود هنرجو و شایستگی هایی که داشته است ، به شرکت های مختلفی که از ما بصورت کتبی درخواست کرده اند ، هنرجو را معرفی نموده ایم .

آیا پس از گذراندن دوره عکاسی ، آموزشگاه مدرک و گواهی معتبر و بین المللی صادر می نمایید ؟

بله ، هنرجویان عزیز پس از گذراندن دوره عکاسی نسبت به دو نوع مدرک آموزشگاه که یکی صادر کردن گواهی پایان دوره از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که قابل ترجمه نیز بوده ودیگری مدرک بین المللی GRS تحت لیسانس کشور انگلستان و اتحادیه اروپا می باشد که در تمام نقاط دنیا قابل رهگیری و معتبر بوده .

آیا امکان اقساط برای پرداخت هزینه وجود دارد ؟

در واقع آموزش هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری برای کسب و کار آینده خودتان است . بله ، ما امکان پرداخت طی دو مرحله را برای شما فراهم کرده ایم . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مالی کلیک نمایید و با کارشناسان مجموعه در تماس باشید .

علاقمندان می توانند پکیج های آموزش ویدئویی عکاسی آموزشگاه فنان را تهیه کنند.

ثبت نام آنلاین کلاس های عکاسی فنان

آدرس :سجادیه دوم خیابان شهید گرامی کوچه ۵

تلفن تماس : ۰۹۱۹۰۱۹۲۵۴۲     –     ۰۹۱۹۰۱۹۲۵۸۲

website-min  اطلاعات بیشتر و آدرس وب سایت آموزشگاه فنان

۲. موسسه عکاسی رایحه هنرپارس شیراز

در موسسه عکاسی رایحه هنرپارس ، نورپردازی تخصصی و استودیویی را با سرفصل های زیر برگزار می کند.

 • آشنایی با دوربین عکاسی
 • آشنایی با تِسترها
 • شیوه های متفاوت عکاسی و چگونگی برخورد با آن
 • آشنایی با فیلترها
 • آشنایی با اصول عمق میدان و بهره گیری آن در تصویر
 • بررسی عکاسی در محیط های باز و ترکیب بندی (تئوری)
 • عکاسی در محیط استودیو (تئوری)
 • فلاش و کار با آن
 • نورسنجی و انواع آن
 • ترکیب بندی و کادربندی در عکاسی
 • مبانی در عکاسی
 • زیباشناسی تصویر
 • ویرایش تصویر در نرم افزارهای Lithron , Photoshop
 • پروژه نهایی

اهداف دوره

 • آشنایی با دوربین عکاسی
 • آشنایی با تِسترها
 • شیوه های متفاوت عکاسی و چگونگی برخورد با آن
 • آشنایی با فیلترها
 • آشنایی با اصول عمق میدان و بهره گیری آن در تصویر

آدرس :فرهنگ شهر،نبش کوچه ۲۴

تلفن تماس : ۰۹۱۹۰۱۹۲۵۴۲     –     ۰۹۱۹۰۱۹۲۵۸۲

website-min  اطلاعات بیشتر و آدرس وب سایت موسسه عکاسی رایحه هنرپارس

۳. آموزشگاه عکاسی نگاه خلاق پویا شیراز

آموزشگاه عکاسی نگاه خلاق پویا دوره های عکاسی را برای علاقمندان برگزار می نماید. آموزش عکاسی از مبتدی تا حرفه ای در مجهزترین آتلیه شیراز ، آموزش تخصصی نورپردازی، کادربندی ،آموزش سخت افزار و نرم افزار دوربین انجام می گیرد.دوره های عکاسی این آموزشگاه به شرح زیر است:

 • عکاسی مدلینگ
 • عکاسی پرتره
 • فتوشاپ و عکاسی
 • آموزش عکاسی حرفه ای
 • آموزش عکاسی با مدرک ویژه استخدام
 • دوره جامع عکاسی و گرافیک
 • دوره جامع عکاسی تا ادیت فشرده

آدرس :فرهنگ شهر،نبش کوچه ۲۴

تلفن تماس : ۰۹۱۹۰۱۹۲۵۴۲     –     ۰۹۱۹۰۱۹۲۵۸۲

website-min  اطلاعات بیشتر و آدرس وب سایت موسسه نگاه خلاق پویا

امتیازات این مقاله : post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا